دستان مادر

دکتری برای خواستگاری دختری رفت ولی دختر او را رد کرد و گفت به شرطی قبول میکنم که مامانت به عروسی نیاید آن جوان در کار خود ماند و پیش یکی از اساتید خود رفت و با خجالت چنین گفت: در سن یک سالگی پدرم مرد ومادرم برا اینکه خرج زندگیمان را تامین کند در خونه های مردم رخت و لباس میشست حالا دختری که خیلی دوستش دارم شرط کرده که فقط بدون حضور مادرم حاضر به ازدواج با من است نه فقط این بلکه این گذشته مادرم مرا خجالت زده کرده است به نظرتان چکار کنم استاد به او گفت:از تو خواسته ای دارم به منزل برو و دست مامانت را بشور، فردا به نزد من بیا و بهت میگم چکار کنی و جوان به منزل رفت و اینکار را کرد ولی با حوصله دستای مادرش را در حالی که اشک بر روی گونه هایش سرازیر شده بود انجام داد زیرا اولین بار بود که دستان مامانش درحالی که از شدت شستن لباسهای مردم چروک شده وتماما تاول زده و ترک برداشته اند را دید ، طوری که وقتی آب را روی دستانش میریخت از درد به لرز میفتاد. پس از شستن دستان مادرش نتونست تا فردا صبر کند و همون موقع به استاد خود زنگ زد و گفت: ممنونم که راه درست را بهم نشون دادی من مادرم را به امروزم نمیفروشم چون اون زندگی را برای آینده من تباه کرد ،هر کس مادرش دوست داره کمی فکر کنه .هرگز دیر نیست

/ 9 نظر / 30 بازدید
آرش

این نوشته رویکی برام فرستاده بود وگفته بود که به9 نفر بفرستم: هرچیزی رو که بیشتر از همه میخوای 3بار تکرارکن ،بعد نوشته زیر و بخون : بسم الله الرحمن الرحیم لاحول ولاقوة الا بالله العلی العظیم آمین این پیام رو به 9 نفر بفرست ، آرزوت برآورده میشه ، باور نمیکردم ولی ولی واقعا برآورده میشه! پاک کنی یا نفرستی ممکنه آرزوت برآورده نشه الان ساعت و نگاه کن ، دقیقا 9 دقیقه بعد یه اتفاقی میافته که خوشحالت میکنه..

فاطمه باصری

الهی تو بخشنده ترین و زیباترینی ، گوهر اشک میخری دل شکسته میخواهی ، و عمل بی ریا میپذیری . ما را از گناه سبکبار کن ، و دیدگانمان را اشکبار و قلبمان را به عشق خودت گرفتار . . . آمین

فاطمه باصری

سلام وب بسیار زیبایی دارید موفق باشید التماس دعا

نازی

قربان دستان پینه دسته و پر از مهرت و فدای شب زنده داری ها و دلسوزیت مادر جان!

آه خسته

فقط یه چیزی !...اگه پدرها هم مثل مادرها عاشقانه بچه هاشون رو دوست داشتند یا حداقل ابرازش میکردند اونوقت دیگه هیچ پسر یا دختری گول محبتهای خیابونی و اینترنتی رو نمیخورد.

کراب

سلام واقعا جالب بود از خوندنش کلی انرژی گرفتم خدا خیرتون بده هیچوقت ازیادم نمیرین اردات - یاعلی

خاکریز12

عاشورا هنوز نگذشته است... وکاروان کربلا هنوز در راه است؛ واگر تورا هوس کرب وبلاست ... حق، پاداش از خود گذشتگی ست شهید سید مرتضی آوینی " ایــــــــــام پــــــــژمردن گلستـــــــــان فاطمــــــه تسلیت بــــــــــاد..."

آه خسته

اما خیلیها هم انجام نمیدن.

عارفه

خیلی جالب بود