اولین گام گفتمان اعتدال-ترکیب جناحی وزرای پیشنهادی

به گزارش «تابناک»، از میان اعضای این کابینه، بیژن نامدار زنگنه، محمود حجتی و محمد علی نجفی و جعفر میلی منفرد در کابینه سید محمد خاتمی حضور داشتند. علی ربیعی، وزیر پیشنهادی کار، رفاه و امور اجتماعی نیز مشاور سید محمد خاتمی بود.

چیت‌چیان، واعظی و نعمت‌زاده، وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌های نیرو، ارتباطات و صنعت نیز در دولت سیدمحمد خاتمی در سمت معاون وزیر به فعالیت مشغول بودند.

طیب‌نیا، وزیر پیشنهادی امور اقتصادی نیز با عضویت در شورای پول و اعتبار در دولت خاتمی و عضویت در شورای پژوهشی نهاد ریاست‌جمهوری در‌‌ همان دوران هم یکی از اعضای کابینه است.

محمدجواد ظریف، وزیر پیشنهادی امور خارجه نیز ریاست دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل هم در دوران خاتمی و هم در سال‌های آغازین ریاست جمهوری احمدی‌نژاد را در سابقه خود دارد. وی بدون وابستگی جناحی از شخصیت‌های مورد اعتماد نظام است.

هاشمی، وزیر پیشنهادی بهداشت نیز تنها سابقه مشاور وزیر بهداشت دولت اول خاتمی را در کارنامه خود دارد و می‌توان او را ‌فردی مستقل نامید. عباس آخوندی و نعمت‌زاده نیز در دولت دوم هاشمی بودند.

رحمانی فضلی، مصطفی پورمحمدی، حسین دهقان و سید محمود علوی وزرای پیشنهادی کشور، دادگستری، دفاع و اطلاعات نیز به ‌اصولگرایان کابینه دولت تدبیر و امید شناخته می‌شوند.

به نظر می‌رسد، کابینه ترکیبی از حزب کارگزاران با غلظت بیشتر، اصلاح‌طلبان، اصولگرایان و دو نفر هم مستقل است.

/ 15 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اخبارمهدوی

شایداین جمعه بیایدشاید... باتشکرازمخاطب عزیز با "کتاب زندگی مهدوی درسایه دعای عهد" به روزیم، سربزنید خوشحال میشیم. اللهم عجل لولیک الفرج...

فرشته

سلام مهربون به رسم ادب سر زدیم...بازم جالب بودی...

اقبال

سلام,خداقوت برادر,بامطلب جدید درخدمتیم.موفق باشید.یاحق[گل]

butterfly

هی!!! آشنای قدیمی!! اینجا که می آیی...سکوت کن!! به احترام محبتی که بینمان مرد!! همین چند وقت پیش.. ... روزی مثل امروز..

ترانه

ممنون .. اطلاعات خوبی بود ....به امید موفقیت برای همشون ...

منتظر

سلام شهادت امام جعفر صادق(ع) تسلیت...پیشاپیش دهه کرامت تهنیت...کم کار شدید حاج آقا؟؟

سامان

از آمدنم نبود گردون را سود/ وز رفتن من جاه و جلالش نفزود وز هیچ کسی نیز دو گوشم نشنود/ کاین آمدن و رفتنم از بهر چه بود

سید محمدرضا حسن زاده

سلام. با شعر سپید "فاصله" پذیرای حضور و نظر پرمهرتان هستم[گل] در خصوص احمدی نژاد و پستی که درباره اش نوشتی مفصل برات حرف دارم، البته خصوصی عرض می کنم سر فرصت

ساحل هدایت

بسم رب المهدی مسابقه کتاب خوانی خلاصه کتاب های "زندگی مهدوی در سایه دعای عهد" و "خانواده مهدوی"در وبلاگ موجود می باشد. برای شرکت در مسابقه جواب سوالات را به یکی از ادرس های زیر ایمیل بزنید. ادرس ایمیل:mahdavibook313@gmail.com mahdavibook313@chmail.ir یا در قسمت نظرات پاسخهای خود را بگذارید. نفر اول و دوم: کارت هدیه نفر سوم: بسته فرهنگی